Trvanie: Pripravujeme marec 2018
Miesto: Chamonix, Švajčiarsko
Rezervovať!

Výstup na ihlu sveta 3842 m.n.m.

Termín: marec 2018 (4 dni-3 noci)

Cesta: 15 miestnym mikrobusom – 8 osôb

Marec 2018 odchod o 01.00 hod z Nitry, 1200 km – cca 14 hod. cesty, pôjde sa cez  Rakúsko. Nemecko, Švajčiarsko, zastávka v MONTRE ,Chamonix.

Marec 2018 príchod cca 16.00 hod na miesto a následné ubytovanie.

Marec 2018 čakanie na ideálne  počasie pre výstup na Iglu de Midi – zjazdovka Valle Blanch.

Nakoľko tam budeme mať mikrobus, môžeme jazdiť na okolitých zjazdovkách a to:

Tradičné luxusné lyžiarske stredisko Megève v Savojských Alpách – je súčasťou Domaine Èvasion Mont-Blanc, kde na jeden skipas môžete lyžovať po 450 km zjazdoviek, navyše na väčšine z nich sa potešíte úchvatným výhľadom práve na najvyššiu horu Európy. Prepojené sú strediská Megève, Combloux, Saint Gervais, La Giettaz, St. Nicolas de Veroce a Les Contamines Hauteluce.

Cena skipasov na 1 deň je 46 €

Chamonix Mont Blanc je legendárne lyžiarske stredisko – a všetko v tomto rezorte k tejto legende prispieva. V Chamonix sa ocitnete v čarovnej krajine na úpätí Mont Blancu obklopeného vysoko sa týčiacimi horami! Nemusíte byť majster v lyžovaní, aby ste si lyžovačku v Chamonix vychutnali. Venovať sa tu môžete rekreačnému, športovému ako aj extrémnemu lyžovaniu.

Doprajte si s rodinou či s priateľmi v Chamonix všetky potešenia z lyžovania. Či už je to zjazdové lyžovanie, snowboarding, telemark, freestyle, snowboarding, speed riding alebo nezabudnuteľná lyžovačka mimo zjazdovky, Chamonix Mont Blanc to všetko má. Vynikajúcu kvalitu dopravných zariadení a úžasné prírodne podmienky ocenia všetci návštevníci, od začiatočníkov cez expertov až po nelyžiarov. Chamonix je naozaj jedinečné stredisko svojho druhu. 106 zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti, rozkladajúcich sa na 119 kilometroch lyžiarskych terénov obsluhuje dovedna 65 moderných lanoviek a vlekov, z čoho 20 je kabínkových lanoviek a gondol. Najdlhšia upravovaná zjazdová trať meria 19 kilometrov.

Cena skipasu je 50,50 €

A na toto budeme čakať:

Vallée Blanche, legenda lyžovania mimo zjazdoviek, ponúka jedinečný výhľad na zasnežené horské hrebene a ľadové končiare, ktoré ho obklopujú. S každým zostupom máte neuveriteľný pocit nekonečného priestoru, hory sú obrovské, toto je skutočný high alpine. Po krátkych 20 minútach výstupu lanovkou sa dostanete na vrchol Aiguille du Midi (3842 mnm). Lyžovaním z vrcholu klesnete o takmer 3000 metrov, kým dosiahnete centrum Chamonix. Je to jedna z najdlhších ľadovcových trás v Európe (22km) a často je (v závislosti od podmienok) vhodná na lyžovačku až do konca mája. Aj skúseným lyžiarom sa odporúča túto trasu absolvovať s horským vodcom.

Hoci sú zimné športy vlajkovou loďou údolia Chamonix Mont Blanc, v ponuke je samozrejme aj množstvo ďalších aktivít, ktoré si môžu návštevníci vychutnať či už sami, s priateľmi alebo s rodinou. Nech už ste lyžiar alebo turista – objaviteľ, veľký výber činností zaručuje, že váš pobyt bude príjemný.

Blízkosť Švajčiarska a Talianska hrá v Chamonix hlavnú úlohu v mixu kultúr, ku ktorému tu dochádza. Počas sezóny sa tu stretáva veľké množstvo národností, ktoré dávajú údoliu Chamonix Mont-Blanc prekvapivý kozmopolitný nádych.

Cena skipasu je 62 €

Odchod na Slovensko marec  cca o 17.00 hod.

 

Môžme sa dohodnúť na predĺžení si pobytu do …a odchod by bol teda ráno cca o 10:00 hod

Po lyžovaní odchod do Nitry.

 

Cena zájazdu:

Ubytovanie v 4 lôžkových izbách vybavených kuchynským kútom  (2 + 2 ): 38,-€/os/deň

Doprava:  130,-€/osoba